Bilgilendirme ve Uyarılar - COLKU | Araç Tipi Mobil Buzdolabı | İlaç Taşıma Mobil Buzdolabı

Colku Mobil Buzdolapları
"12/24V Kompresörlü Mobil Buzdolabı"
 0216
540 92 92
İçeriğe git

Ana menü:

DOKÜMANTASYON
BİLGİLENDİRME VE UYARILAR
Mobil Buzdolabı, İlaç, Aşı, İnsülin Taşıma, Lojistik Buzdolabı,
İlaç Soğuk Zinciri Nedir.?

“Soğuk  zincir” istenilen miktarda etkin aşının, serumun, insülin veya yardımcı  sağlık ürünlerinin ihtiyacı olan kişilere doğru sıcaklıkta ulaşmasını  sağlayan, insan ve malzemelerden oluşan sisteme verilen addır. Bu tür  soğuk zincirde bulundurulması gereken ilaçların, çok sıcak veya soğuk  ısılara maruz kaldıklarında etkinliklerini kaybeden maddeler oldukları  için soğuk zincir sistemi gereklidir.Kullanılan ilaçların etkinliğini  kaybetmesi hatta faydadan çok zarar getirecek hale geldikten sonra  kullanılması son derece tehlikelidir.
Soğuk  zincire tabii ürünlerin üreticisi ile aşının uygulanacağı kişi arasında  bir çok adım vardır.Bu ürünler teslim alınırken, özel buzdolabında veya  soğuk hava depolarında depolanırken, bir yerden bir yere  nakledilirken,yani soğuk zincir siteminin bütün aşamalarında doğru  sıcaklıkta tutulmalıdır. Ürünlerin etkili olabilmeleri, aşıların  bağışıklık vermeleri için, üretim merkezinden sahaya soğuk zincir içinde  gönderilmeleri son derece önemli bir husustur. Bunlara uyulmadığı  taktirde aşının antijenik gücü azalır veya hiç kalmaz. Soğuk zincire  tabii bu ürünler depodan teslim alındığı andan itibaren doğru sıcaklıkta  tutulabilmesi için öncelikle taşıma esnasında soğuk zincirin  kırılmasını engelleyecek şekilde dizayn edilmiş araç tipi mobil ilaç/aşı  dolaplarında taşınması ve kullanıcıya ulaştırılması gerekir.Ne yazık ki  bu tür ilaç ve aşılar, günlük kullanım için üretilmiş olan gıda  buzdolaplarında saklanmakta ve önceden dondurulmuş buz aküleriyle  birlikte kutulanarak taşınmaktadır.Bu durum bir çok ilaç ve aşının bozulmasına ve etkinliğin kaybolmasına yol açmaktadır.  Günlük kullanım standart buzdolapları işlevsel olarak günlük gıda  koruması amacıyla üretilmiş ve kullanımı bu şekilde dizayn edilmiştir.  Buzluk bölümünün buz tutması eksi ısılarda olması, kapağının dik ve yana  açılır şekilde olması gibi bir çok kullanım özelliği, ilaç bulundurma  açısından sakıncalar oluşturmaktadır.
"Gerek  ölü, gerekse canlı aşılar, ısı ve ışıktan etkilenmektedir. Ölü ve canlı  bakteriyel aşılar +2˚C / +8˚C'ler arasında saklanmalıdır.Viral aşılarda  ise bu ısı aralığı -15˚C / -20˚C 'dir. Uygun olmayan muhafaza  koşullarında antijenik özellikleri ciddi şekilde zarar görür, etkisini  kaybeder hatta zararlı hale gelebilir."
 Soğuk  zincir, yerleşik soğuk odalar, izotermik kutular, araç tipi mobil  buzdolapları ve tekrar izotermik kutularla eczaneye veya kullanıcıya  ulaştırılması şeklinde şeklinde oluşur.

+2˚C / +8˚C
Mobil Buzdolabı, İlaç, Aşı, İnsülin Taşıma, Lojistik Buzdolabı,
Mobil Buzdolabı, İlaç, Aşı, İnsülin Taşıma, Lojistik Buzdolabı,
İLAÇ DEPOSU
SOĞUK ODA
Mobil Buzdolabı, İlaç, Aşı, İnsülin Taşıma, Lojistik Buzdolabı,
Mobil Buzdolabı, İlaç, Aşı, İnsülin Taşıma, Lojistik Buzdolabı,
İZOTERMİK KUTU
Mobil Buzdolabı, İlaç, Aşı, İnsülin Taşıma, Lojistik Buzdolabı,
COLKU MOBİL TİP (+2˚C / +8˚C)
İLAÇ TAŞIMA  BUZDOLABI

+2˚C / +8˚C
Mobil Buzdolabı, İlaç, Aşı, İnsülin Taşıma, Lojistik Buzdolabı,
Mobil Buzdolabı, İlaç, Aşı, İnsülin Taşıma, Lojistik Buzdolabı,
İZOTERMİK KUTU
Mobil Buzdolabı, İlaç, Aşı, İnsülin Taşıma, Lojistik Buzdolabı,
Mobil Buzdolabı, İlaç, Aşı, İnsülin Taşıma, Lojistik Buzdolabı,
ECZANE
Mobil Tip Kompresörlü İlaç Taşıma Buzdolabı Nedir ?

MOBİL TİP İLAÇ TAŞIMA BUZDOLABI, araç içlerine montajı yapılarak,   +2˚C / +8˚C dereceler arasında taşınması zorunlu olan ilaç, aşı, yardımcı sağlık ürünlerinin taşınması için kullanılan mobil tip buzdolaplarıdır.
Mobil Buzdolabı, İlaç, Aşı, İnsülin Taşıma, Lojistik Buzdolabı,
Genel Özellikleri:

 • MOBİL TİP İLAÇ TAŞIMA BUZDOLABI, dış hava etkilerini minimuma indirmek ve kullanım kolaylığı sağlamak amaçlı, kapağı üstten açılır şekildedir.
 • MOBİL TİP İLAÇ TAŞIMA BUZDOLABI soğutmasını; CFC (kloroflorakarbon) içermeyen, R134a soğutucu gazın, dolap gövdesinde bulunan alüminyum evaporatör içerisinde, kompresörle devridaim yaptırılmasıyla sağlar.
 • MOBİL TİP İLAÇ TAŞIMA BUZDOLABI, ilaç taşıma için, araç içerisinde, her türlü yol koşulunda, sürekli sarsıntıya maruz kalacaktır. Uzun süreli, tam performanslı ve doğru çalışabilmesi için tüm donanım ve teknik özelliklerinin bu koşullara uygun olarak tasarlanmış ve üretilmiştir.
 • MOBİL TİP İLAÇ TAŞIMA BUZDOLABI üst kapağının tam kapanması hava almaması ve iç ısıyı koruması, dış ısıdan en az etkiyi görmesi için, kapak plastik conta ile gövdeye tam örtüşerek sıkıştırılır. Kapakta; bozuk yollarda açılmasını, yerinden oynamasını engelleyecek 2 adet mini klemp bulunur.
 • MOBİL TİP İLAÇ TAŞIMA BUZDOLABI, 12/24V DC ve/veya 220V AC enerjiyle çalışabilmesi için farklı enerji girişlerine sahiptir.
 • MOBİL TİP İLAÇ TAŞIMA BUZDOLABI'nda, sıcaklık kontrolü termostat ile kontrol edilir. Termostat  kontrolü dolap üst gövde üzerinde bulunan, LED kontrol ve gösterge paneli üzerinde, sıcaklık ayarı (aşağı ve yukarı), hızlı soğutma (turbo), açma/kapatma butonları ve displayi (gösterge) bulunur.
 • Gösterge ve kontrol panelinde, sıcaklık ayarı en az 2°C – en çok   8°C dereceye ayarlanabilir. Bu değerlerin altına veya üstüne ayarlama yapılamaz.
 • MOBİL TİP İLAÇ TAŞIMA BUZDOLABI de, araç içerisinde sürücünün aracı kullanırken, rahatlıkla görebileceği, tüm kontrol ve izlemeler için kullanabileceği (dolap ısısını ayarlamak,  kapatmak/açmak, hızlı soğutmayı çalıştırmak vb.) ikinci bir kontrol/gösterge paneli bulunur. Bu panel, dolap üzerinde bulunan panelle paralel çalışır.
 • MOBİL TİP İLAÇ TAŞIMA BUZDOLABI’ de lokasyonun takip edilmesi, ısı değerlerinin uzaktan izlenmesi, istendiğinde rapor alınabilmesi veya ayarlanmış ısı değerlerinin dışına çıkılması durumunda alarm  durumunun izlenebilmesi için teknolojik altyapıya sahiptir.
 • Buzdolabında kompresörün aşırı akım çekmesini engelleyen özel koruma yazılımı bulunur. Bu yazılım ile kısa süreli elektrik kesintisinde ya da koruma durumundan tekrar çalışma durumuna dönerken, mininum 3 dakikalık bekleme süresini kontrol eder, böylelikle kompresörün uzun süreli tam performansla çalışması sağlar.
 • MOBİL TİP İLAÇ TAŞIMA BUZDOLABI Türkiye’nin tüm bölgelerindeki iklim şartlarında tam performansla çalışacak şekilde dizayn edilmiştir.
GÜÇLÜ GÜVENLİK TEKNOLOJİLERİ
SANAYİ VE TİCARET LTD. ŞTİ.
Aşağı Dudullu Mah. Hamza Yerlikaya Bulvarı 
No:51/A 34773 Ümraniye-İstanbul
Tel: +0216 540 92 92  
Faks: +0216 540 90 33
GÜÇLÜ LTD. © 2017 | Tüm Hakları Saklıdır - Made By EH
GÜÇLÜ LTD. © 2018 | Tüm Hakları Saklıdır - Made By EH
İçeriğe dön | Ana menüye dön